23-5-2021 Pinksteren ds. Matthijs Glastra


Pinksteren – 23 mei 2021 – Roestig!

Zomer

De zon schijnt

de hemel bloeit

mensen kijken omhoog,

gaan op hun tenen staan,

klimmen op elkaars schouders

en plukken God.

Toon Tellegen

Ik hoorde vandaag een prachtig woord dat de Corona-verlamming en vervreemding typeerde. Een interviewster vroeg: ben jij door Corona ook  wat roestig geworden? Zangers die niet zingen verliezen hun stem. Atleten hun lenigheid. Hans Klok zijn vingers zijn niet meer zo vlug om zijn trics en trucs uit te voeren. Rust roest! Ja, Corona maakt roestig. De discipelen hadden de deur naar buiten toe dichtgedaan. In een paar weken tijd kan mijn geloof ‘roestig ’ worden, ik geloof er niet meer zo in. Het vuurtje dooft. De prik is eruit. Gebrek aan actie, geestkracht. Opeens is daar die kus, die vonk die overspringt. De warmte van een kus geeft zo veel energie en stookt het vuurtje op. Pinksteren: God kust ons de wereld in. Ga naar buiten, leef, geloof. Vlinders en vlammen in je buik en hart – lieve God, Jij  laat mij niet alleen.
We vieren Pinksteren dit jaar digitaal, via ‘roestige draadjes’ techniek. Maar wat mooi om zo tóch verbonden te zijn. Daarna gaat het kerkterras open: een glaasje prik, geestkracht, de vonkjes van elkaar ontmoeten. Leef, geloof, heb het leven lief.

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *