6-6-2021 ds. Matthijs Glastra


Hoera: De lock-down wordt dit weekend weer een beetje meer een lock-free en open up!
Langzaam herneemt het oude leven haar ritme, terug naar het oude normaal.
Daar zit ook een zekere spanning en moeite in: juist dat oude normaal was niet normaal! Die oude manier van leven en omgaan met de schepping is mede de veroorzaker van de pandemie. We moeten niet terug naar het oude, maar naar een hernieuwd normaal. Ik stuitte op Prediker, dat te midden van alle golven en tiojden die onze levensweg kenmerken van God zegt: ‘en God zoekt weer op wat bij voorgegaan is’. God is onderweg het nodige kwijtgeraakt waarmee Hij begonnen is: de goede schepping van het paradijs, de mens als een trouw maatje en bondgenoot. Maar God en mens blijven zoeken en verlangen , blijven elkaar terugvinden.

De deuren gaan zondag weer (beperkt) open. Deze week nog geen zangers, vanaf volgende week willen we ook daar weer mee beginnen. We starten dan met twee voorzangers, en kijken hoe we dit verder uit kunnen breiden. Voor de gemeentezang is op dit moment het landelijke PKN-advies: de gemeentezang mag op praatniveau, waarmee bedoeld wordt: zingen op ingetogen wijze, waarbij we het zangvolume niet laten uitstijgen boven de geluidssterkte van normaal spreken. En maximaal twee coupletten in een kerkdienst, bij voorkeur aan het einde van de kerkdienst. Misschien kun je thuis alvast oefenen en proberen hoe dat gaat en klinkt!

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *