11-7-2021 ds. Matthijs Glastra


10 Dat zijn de kinderjaren

 20 Ga je aan het sparen

 30 Moet je zijn getrouwd

 40 Ben je daarvoor te oud

 50 Ga je aan het zakken

 60 Krijg je ongemakken.

 70 Daalt het leven af

 80 Ga je naar het graf

 90 Kun je ook nog leven

100 Zij je door God gegeven.

 

Een kinderrijmpje dat veel tachtigers 😊  wel zullen kennen. De op- en neergang van het leven. En voor ieder van ons is die weg anders, de ene oudere is de andere niet. Waar de een NOG van alles kan, kan de ander heel veel NIET MEER. Nu we gemiddeld steeds ouder worden, ontstaat er een nieuwe tussengroep van de ‘vitale ouderen’. Ze zijn niet meer jong, maar oud voelen ze zich nog lang niet. De young elderly persons (YEPs) worden ze genoemd. Dagblad Trouw zocht twee jaar geleden naar een beter Nederlands woord daarvoor en dat werd niet de doorlopers, de kwiekzilveren, de kraspers, de zilvervossen… maar de vitalo’s.

Vanmorgen lezen we het laatste hoofdstukje van Prediker (12): een beschouwing (gedicht) over de ouderdom:      

Zwart als git wordt het licht

Aardedonker de zon de maan en de sterren.

Loodzwaar hangen de wolken

En na de regen klaart het niet op.

Vanmorgen zal Nelie Monden – Stolting zich aan onze gemeente verbinden. Bij het ouder worden blijven er nieuwe stappen die een mens zet! Een stap waar ze al lang naar verlangde, zoekend naar een plek waar je thuis mag zijn. Welkom Nelie, welkom wij allen !

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *