14-11-2021 Huissens Compas


Zondag 14 november – Huissens Compas  van 16.00 – 18.00 uur in de Pleinzaal
Thema is de Nieuwe Bijbelvertaling

Roeien met de riemen die we hebben – maar waar roeien we eigenlijk naar toe? Bij het jaarthema zullen we elkaar ook moeten (mogen) bevragen over de richting, de koers. Dat zal niet een vaste route zijn die al klaarligt, maar een weg die we samen zullen zoeken, vinden en gaan. Het juiste kompas om de goede richting in het leven te vinden werd heel lang ingevuld met: dat is de Bijbel, Gods Woord. Dat was vaak de dominee die het voor het zeggen heeft als dienaar van dat goddelijke Woord. Nog steeds is de Bijbel er en nog steeds zijn er dominees (gelukkig!), maar er is niet meer één kapitein die het stuurrad vasthoudt en de beste stuurlui kunnen niet aan wal blijven staan: we roeien samen! We ervaren óók dat geloven niet alleen ontspringt aan een Bijbeltekst, maar ook aan ontmoetingen met mensen, de natuur, muziek, het leven in al haar breedte en diepte. Er is geen vaste weg – samen mogen we die weg vinden en gaan in onderlinge verbondenheid. En dan is het wel fijn om van elkaar te weten: welke kant ga/wil jij op? Hoe vaar jij door het leven, wat is voor jou belangrijk, wat houdt jou bezig? Bij ‘roeien met de riemen die we hebben’ hoort een kompas. Wat ik voor me zie is dat we 1 x maand op een zondagmiddag tussen 16 en 18 uur daarvoor ruimte maken. Een eerste deel van de middag is er ruimte voor vragen die ons bezighouden, vragen waarover je graag eens met anderen van gedachten wilt wisselen. Het tweede deel is er een drankje en een hapje. Niet alleen maar praten over de toekomst van de kerk, maar veel meer over onze eigen levensvragen. Thema’s waar je tegen aan botst, die je wegduwt, best wel eens van een ander zou willen horen (en delen) . . . .

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *