6-3-2022 ds. Matthijs Glastra


1e Zondag in de veertigdagentijd.
De Veertigdagentijd begint met het verhaal van de verzoeking in de woestijn, Lucas 4: 1-13. Verleiden en verzoeken komt hier naar voren als het appèl om jouw eigen gekozen weg (vaak in samenspraak met een ander) los te laten en af te breken en op een veel mooier aanbod in te gaan. Laat die oude afspraak toch los – bij mij verdien je veel meer! Waarom je netjes aan d afspraken houden als jij jouw belastingformulier invult – denk aan je zelf! U mag zelf verder gaan en invullen . . . .
Jezus is in de woestijn. Daar is het leeg, eindeloos uitzichtloos. Elk aanbod is verleidelijk. En dat is niet zo moeilijk, want wij hebben gauw de neiging om die leegte maar snel te gaan vullen. Met opbeurende woorden. God laat jou niet alleen hoor, houd vol en houd vast. Maar dan klinkt er vaak ook die andere verleidelijke stem: wat heb ik aan God als mijn leven zo leeg en woest is? Als deze wereld zo’n woestijn is zonder lichtpuntjes? Best lastig om Lucas 4 goed te verstaan – wat is leegte en hoe vind ik daarin mijn weg. Dietrich Bonhoeffer schreef ooit in de duistere tijden toen het Nazigeweld Europa leeg veegde: ga die leegte niet te snel (in)vullen. Want zo lang de leegte werkelijk leeg blijft, blijven wij daarin met elkaar verbonden.Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *