10-7-2022 ds Jan ter Avest


Het ontzagwekkende van de mens is dat de adem van God in hem woont die haar tot leven wekt. In de lezingen van deze morgen wordt dat geschetst als een ervaring. In gehoorzaamheid aan die levensadem wordt de mens zichzelf, iets waar velen naar verlangen. Over Jezus wordt gezegd dat de Volheid in hem leefde. In de eindige mens woont oneindige heiligheid. Daarop kan een mens zich afstemmen. Wie dat niet doet raakt vervreemd van die heiligheid of Volheid. Die vervreemding heeft onder ons flink toegeslagen waar we ons massaal afvragen of God wel een levende werkelijkheid is. We worden overspoeld door de gedachte dat we God zelf bedenken en onszelf een beeld scheppen.
Ik geloof in een levende God die door zijn adem in ons woont en zo ons schept naar zijn beeld. Een beeld aan de hand waarvan wij kunnen leven.

ds. Jan Ter Avest

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *