2-10-2022 ds. Jac. Franken (em)


Viering zondag 2 oktober 2022, voorganger ds. Jac. Franken. Tafelviering

Het oecumenisch leesrooster geeft voor deze zondag Lukas 17:1-10 als lezing. Een lastige maar ook verrassende tekst waarin Jezus zijn leerlingen – en ook ons als lezers – oproept om het vanzelfsprekende en gangbare los te laten. Resoluut zijn tegen het kwaad en elkaar daar op aanspreken. En elkaar telkens weer de mogelijkheid geven om opnieuw te beginnen. Als je dat niet doet dan blijf je hangen in het vastgeroeste systeem van de slavernij van de toenmalige samenleving waarin de heer en de slaaf vasthouden aan hun rollen. En actueler geformuleerd, dan laat je het systeem van onze wereld waarin het gaat om geld en macht ongemoeid. Het lijkt een onmogelijke opgave waar je bij voorbaat al moedeloos van kunt worden.
Als we dan in deze viering brood en wijn met elkaar delen laten we deze moedeloosheid achter ons en geven we vorm aan de hoop dat we samen op weg zijn naar een wereld waarin vrede en liefde het winnen van oorlog en haat.
Ds. Jac Franken

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *