25-9-2022 Elly Morelissen


Viering zondag 25 september, 10 uur. Voorganger Elly Morelissen.

Het einde van de vredesweek. En precies in het midden van die week hoorden we vrij ongekuiste oorlogstaal van Poetin. Maar ook over Russen die het kennelijk niet langer namen. Dit ons realiserend zijn de lezingen van zondag lang niet voor de hand liggend. Toch heb ik vastgehouden aan de teksten die het oecumenisch rooster ons aanreikte. De rijke man en de arme Lazarus uit Lucas en een lezing uit Amos die er waarachtig ook niet om liegt. Zorgeloos feestvieren wordt afgezet tegen het totaal niet omzien naar hen die ten onder gaan. Beide lezingen vertellen ons wat de gevolgen kunnen zijn van die levenshouding die niet omziet naar de ander. Hoe horen en zien we dat nu … in deze vredesweek, in deze oorlogstijd met alle gevolgen die dat heeft voor bewoners aan beide kanten.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *