11 december 2022 ds. Margreet de Bree


Aanstaande zondag is het de derde zondag van Advent. De kleur kan dan zowel paars als roze zijn. De roze kleur wil ons zeggen dat het licht van Kerst, van een nieuw begin, al door begint te stralen. Het donker is niet zo donker, dat het licht er niet doorheen kan schijnen.

In de woorden van Jesaja horen we dit ook terugkomen. De profeet spreekt een prachtige vreugdeboodschap uit. Iets nieuws, een nieuwe hoop die gaat gloren, wordt aan de Israëlieten die als ballingen naar Babylonië zijn weggevoerd, aangekondigd.

Daarnaast horen we woorden als wraak en vergelding. In de NBV staat het zo vertaald. Maar wat wil de profeet hier zeggen? Wat vertelt hij hier? In de viering vind ik het fijn om hierover in gesprek te gaan.

In deze viering zullen we ook de maaltijd van de Heer vieren.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *