15-1-2023 ds Margreet de Bree


Aanstaande zondag horen we over het eerste begin van Jezus zoals Johannes dat vertelt. Wat opmerkelijk is dat Johannes niet begint met een heel geslachtsregister of geboorteverhaal zoals we dat in Mattheüs en Lucas terugvinden. Maar Johannes vertelt over een feest, een bruiloftsfeest. Jezus is hier te gast, samen met zijn moeder en leerlingen.
Het feest loopt niet dan zoals gepland. Er dreigt een tekort aan wijn. Maar er vindt iets wonderlijks plaats waardoor het toch door kan gaan. Wat wil dit gebeuren zeggen? En heeft Jezus’ boodschap mogelijk iets te maken met het leven, het goede leven vieren? En het goede leven vieren, wat kan dit voor ons betekenen?

Ds. Margreet de Bree

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *