12-3-2023 ds. Kees Bochanen


Inleiding op de viering
De lezingen die voor deze zondag op het Oecumenisch leesrooster van de Raad van Kerken staan zijn Exodus 17, 1 – 7 en Johannes 4, 5 – 42. Omdat Exodus 17, 1- 7 twee weken geleden ook al hier is gelezen heb ik als eerste lezing Jesaja 55 genomen. Van Johannes 4 lezen we de verzen 1 – 29 en 39 – 42. De evangelielezing vertelt over de ontmoeting van Jezus met een Samaritaanse vrouw bij een waterbron. Een tekst zoals deze heeft diverse lagen en thema’s. Vanmorgen focus ik op de ontmoeting. Want die is om meerdere redenen niet vanzelfsprekend. Daarbij rijst ook de vraag hoe wijzelf ons verhouden tot andersdenkenden. Op dit vlak zien we in onze samenleving een enorme verharding ontstaan. Hoe ga je daarmee om? Jezus wijst ons hierin een weg.

ds. Kees Bochanen

Fresco nieuwe catacombe aan de Via Latina in Rome, rond 350 na Chr.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *