11-6-2023 ds. Hans van de Wal


We lezen zondag 11 juni Jesaja 57: 14-19 en Matteüs 9: (1-8) 9-13 . De nadruk zal liggen op de lezing uit Matteüs. In dat verhaal stapt Jezus op een man af, Matteüs, een tollenaar. Is het de schrijver van het gelijknamige evangelie zelf? Zijn naam betekent zoveel als ‘geschenk van God’. Dat is veelzeggend. Want we weten dat tollenaars gehaat werden door alle rechtgeaarde Joden. Tollenaars, belastingontvangers, werden beschouw als handlangers van de Romeinse bezetter, die er bovendien van verdacht werden misbruikt te maken van hun machtspositie. O.W.ers heetten ze in de tijd van de Duitse bezetting van Nederland: profiteurs die oorlogswinsten maakten. Ging deze Matteüs wellicht ietwat gebukt onder de haat van zijn landgenoten? We weten het niet. Wat we wel weten is dat Jezus op de man afstapt en zegt: ‘volg mij’. Anders gezegd: ik zie je wél zitten. Sterker nog: Ik heb je nódig.

ds. Hans van de Wal

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *