7-7-2019 ds Matthijs Glastra


We lezen vanmorgen Lucas 10: 1-20. Jezus stuurt zijn leerlingen erop uit om het Koninkrijk van God te verkondigen. Wat je vertelt moet je ook laten zien. En dus worden ze erop uitgestuurd op een manier die het Koninkrijk zichtbaar maakt: weerloos, bezitloos, agressieloos. Daarin weerspiegelen zij Jezus zelf en zijn rijk van vrede en recht.
Wat ze ook weerspiegelen: ze gaan met z’n tweeën. Wellicht vanwege de oude Joodse regel dat twee getuigen nodig zijn om de waarheid van een zaak te bevestigen. Ik denk dat er een andere laag van het koninkrijk en van geloven zichtbaar wordt in die tweetallen: het koninkrijk is groter dan ikzelf – God houdt van meervoud. Van delen, van samen onderweg. Geloven kan in je eentje, maar samen geloven doet mij intenser ervaren dat leven geven en ontvangen is. Vanmorgen is er ook het tweetal van woord en sacrament: we delen van brood en wijn en vieren de maaltijd van de Heer. Welkom!

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *