28-11-2019 Film Bonhoeffer


Agent of Grace – spion, dominee, held. Filmavond over het leven van Dietrich Bonhoeffer – theoloog in verzet.

De meest bekende film over Dietrich Bonhoeffer is ‘Bonhoeffer, Agent of Grace’ van Gareth Jones en Eric Till uit 2000. Duitse titel ‘Die letzte Stufe’. Hoewel deze (geromantiseerde) film volgens deskundigen enkele fouten bevat, geeft hij niettemin een indringend beeld van Bonhoeffers leven en denken. En over de keuzes die Bonhoeffer maakt vanuit zijn geloof en de consequenties daarvan. In antwoord op de vraag ‘wie ben ik?’ vocht hij tegen zichzelf, met God, voor vrijheid. In de gevangenis, met de dood voor ogen, om overgave, om liefde. In brieven en gedichten deed hij daarvan verslag.

Donderdagavond 28 november 2019, 20.00 uur

Protestantse Kerk, Raadhuisplein 35

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *