31-1-21 Ds. Matthijs Glastra


“Wilt Gij wonen in ons midden
waar ons vieren uw verbond bezingt
en uw levensadem ons doordringt”
– naar Psalm 132 –

We lezen zondag Psalm 132, een pelgrimspsalm. Mensen gaan op weg, op reis.
Waar zou deze vrouw naar op weg zijn, wat is haar verhaal? De foto komt uit een cursus ‘creatief schrijven’ en de opdracht is om bij dit beeld een verhaal te schrijven. Probeer het maar eens, er valt zó veel te zien, te bedenken. Wat is het verhaal bij deze foto ?

Als je wandelt, met je voeten of in gedachten, wat rondloopt, valt er vaak ook veel te zien en te bedenken. Het leven loopt soms verrassend anders. De pelgrim loopt en loopt en vanuit de ene gedachte borrelt al weer de volgende op. Naar Jeruzalem. Waarom staat daar eigenlijk de tempel. Waarom ging God daar wonen. God is toch vrij, een tent zou beter passen. O ja, die David. ‘Ik in een prachtig paleis en de ark van God in een tent – da’s niet eerlijk. Waar woont God nu eigenlijk? In de kerk? Soms kom ik haar nog  het vaakst onderweg tegen. Liefde die verwart. Licht. Ballonnen naar de hemel. Zondagmorgen in Huissen?
Matthijs Glastra  

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *