27 juni 2021 ds Matthijs Glastra


“Alles blijft
Alles gaat voorbij
Alles blijft voorbijgaan”

– Jules Deelder-


Pluk de dag
Na twee vrije zondagen volgen er nu drie op een rij. Het zullen fragmenten uit het boek Prediker worden. Zondag lezen we hoofdstuk 9: 7-12 , Predikers levensmotto in dit vluchtige bestaan. “Eet met plezier jouw brood, drink met vreugde jouw wijn en geniet van het leven met de vrouw die jij liefhebt”. Pluk die momenten! Want in een wereld waarin heel veel niet klopt en niet deugt – en daar sluit Prediker absoluut zijn ogen niet voor – is het goed dat er ogenblikken zijn waarin het leven goed is. Dat ik iets voel van licht en warmte, van de goede schepping, dat er in het donker iets of iemand zal zijn die zorgt dat het Licht niet dooft. Prediker heeft een eigen persoonlijk Godsbeeld. God is vaak verborgen, niet te kenen en niet te weten. Maar ergens is Hij erbij, dát dan weer wel!! Een eerlijke moderne zoeker van heel lang geleden – hopelijk valt er veel van en met hem (en elkaar!) te genieten.

“Het licht is zoet , licht van de zon
goed voor onze ogen is het licht.
Er zullen donkere dagen komen.
Er zal nog weten zijn van licht”

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *