10-10-2021 ds. Matthijs Glastra


De zondagmiddag neem ik alvast mee naar de zondagmorgen. Het boekje “Domweg gelukkig” roept bij velen direct het gedicht van J.C. Bloem naar boven, “Domweg gelukkig in de Dapperstraat”. In dat gedicht staan de prachtige regels:

“Alles is veel voor wie niet veel verwacht.

Het leven houdt zijn wonderen verborgen

tot het ze, opeens, toont in hun hoge staat”

 Wonderen, geluk niet als een extraatje dat er opeens bijkomt – maar opeens vind ik in alles wat er in mijn leven gebeurt een nieuw perspectief. Kan ik anders kijken, gaan mijn ogen open. Genesis 21 vertelt van Hagar, gevlucht, de woestijn, ten einde raad. En opeens ziet ze een waterput. Heeft God die daar opeens neergezet of stond ie er altijd al? Opeens kleurt haar leven anders in. ‘I can see clearly now’  heet het bovenstaande kunstwerkje. Het is ook de titel van een lied over tegenslag en hindernissen en tóch vooruit blijven kijken naar de toekomst. Zwart-wit krijgt opeens kleur. Soms vind je de rode draad van het leven terug. Wat een geluk!

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *