16-7-2023 ds. Jan Bos


Viering zondag 16 juli 2023, 10.00 uur, ds. Jan Bos

Komende zondag is het thema: “Hoe komt het over?”. Wat hebben de woorden van Jezus voor effect gehad op zijn vrienden en de mensen om hem heen? Ik denk dat Jezus zelf ook wel door had dat zijn woorden lang niet altijd doordrongen in de oren en harten van de mensen. Net als een zaaier weet dat een deel van het zaad dat hij rondstrooit niet zal opkomen. Die bekende gelijkenis aan het begin van de ‘gelijkenissenrede’ in het evangelie van Mattheus (hoofdstuk 13) gaan wij samen lezen. Wat zal daarvan bij ons ‘overkomen’? Wat heeft dat Woord van God met ons gedaan tot nu toe? Heeft het wortel geschoten, is het gegroeid, zijn er vruchten aan onze levensboom? Een prachtig verhaal van een kwistig strooiende Zaaier, die ruim en niet eens zo zorgvuldig zaait en het daarom op de koop toe neemt dat niet alles van zijn woorden ‘ter harte’ zal gaan of tot daadkracht leidt. Maar hij gelooft in de vruchten en de opbrengst! Een hoopvol verhaal!

ds. Jan Bos

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *